Jeśli szukacie miejsca, w którym znajdziecie ciszę i spokój, a dzieci będą miały teren do biegania to mam coś dla Was. W dodatku jeśli nie lubicie podróży często zakorkowaną Zakopianką na południe Polski to ten kierunek tym bardziej Wam się spodoba.

Sucholand, bo tak się nazywa ta agroturystyka, położony jest niedaleko Kielc, od 130km od Krakowa (1,5 godziny drogi). 

W najbliższej okolicy nie ma nic ciekawego (oprócz małego placu zabaw), ale przecież wiele osób szuka właśnie tego – spokoju i natury.

Sam teren Sucholandu jest bardzo atrakcyjny – znajdziecie tutaj stawy, boisko do gry w piłkę, plac zabaw z trampoliną, zagrodę ze zwierzętami (aktualnie są to kaczki, kury, króliki i owieczki). 

Oprócz tego są przygotowane miejsca do rozpalania ogniska, a wszystko sprawia wrażenie jakby było tylko Wasze – jakbyście byli u siebie w domu.

W Sucholandzie są 3 chatki (Lawendowa, Leśna i Dębowa). Dwie pierwsze mają bezpośredni dostęp do stawu, natomiasy Dębowa położona jest kawałek dalej, ale też w bliskim sąsiedztwie wody. 

Nam niestety nie udało się zarezerwować tej nad stawem, ale widok z domku też mieliśmy piękny.

Wiem, że jest wiele osób, które obawiają się o bezpieczeństwo swoich pociech ze względu na staw. Nasz bobas chodzi na razie tylko pod naszym nadzorem, więc o upadek do stawu nie musieliśmy się obawiać. Starsze dzieci, które bardziej nadają się do tego typu rozrywki, zaznają na tym terenie mnóstwo radości.

Jednocześnie, jeśli staniecie się spragnieni atrakcji, o 20 minut drogi od Sucholandu oddalone są Kielce, więc w każdej chwili możecie zwiedzić ten zakątek. W Kielcach możecie się przejść po Rynku, parku miejskim lub zwiedzić rezerwat przyrody Kadzielnia (bardzo łatwo dojść do niego pieszo z Rynku). Bezproblemowo poradzicie sobie tam z wózkiem. 

Kielce – w parku miejskim
Jedna z głównych ulic w Kielcach
Kielce – Kadzielnia

Jeśli szukacie inspiracji na prezent dla męża (lub żony), o 10 minut jazdy od Sucholandu położony jest tor samochodowy, na którym odbywają się szkolenia z techniki jazdy autem. Polecam Wam to miejsce, bo szkolenie potrafi sprawić zarówno frajdę, jak i sprawdzi jak potraficie sobie radzić w trudnych warunkach na drodze.

To chyba tyle, tym razem wpis jest krótki, jeśli macie jakieś fajne sprawdzone miejsca w tym stylu, dajcie znać w komantarzach!