Ominąć Abu Dhabi będąc w Emiratach przynajmniej tydzień to grzech! Koniecznie musicie się tam wybrać i nie obawiajcie się, bez problemu z jednego emiratu do drugiego można przejechać zarówno wypożyczonym autem jak i autobusem. Oczywiście podróżując z dzieckiem warto wybrać się wypożyczonym samochodem. Podróż upłynie Wam bezproblemowo i przyjemnie 🙂

Na samym początku wspomnę – tak do Wielkiego Meczetu da się wjechać z wózkiem dziecięcym. Oddychasz już z ulgą? To teraz w spokoju przeczytaj dalej! 

Bezsprzecznie to miejsce jest warte Waszej wizyty!

Może mamy jakieś wyjątkowo spokojne i zaintersowane światem dziecko, ale bez kpiny wyglądało na to, że Antosiowi to miejsce się bardzo podobało. Oczywiście poskładało się na to wiele czynników między innymi to, że synek wyspał się w drodze na miejsce i został przed wyjściem z auta dokarmiony, ale w meczecie zachowywał się bardzo grzecznie, oglądał wszystko z zainteresowaniem i tylko raz zmieniałam mu pampersa. 

Wejście do meczetu oraz parking są darmowe, ale w meczecie obowiązują ściśle określone zasady co do ubioru. kobiety przed rozpoczęciem zwiedzania dostają długie szaty do narzucenia na siebie. Niestety w ostatnich latach sporo się zmieniło i wypożyczalnia szat już nie funkcjonuje. Trzeba albo dopasować się do wytycznych, albo zakupić w sklepiku odpowiednią szatę. (jeśli chcecie poczytać więcej o ubraniach jakie warto zabrać do Emiratów, zapraszam TUTAJ ).

Aktualnie mężczyźni nie muszą nic dodatkowego ubierać, nie trzeba ściągać również butów (napisałam aktualnie, bo podczas naszej przedostatniej podróży było jeszcze zupełnie inaczej). Na samym początku przechodzicie przez security i dalej droga wolna, możecie zwiedzać meczet do woli. Ochroniarze widząc wózek otwierają Wam bramki tak, abyście nie musieli schodzić z progów. Meczet zwiedza się dość szybko, nam to zajęło ok 45 minut. Przed wycieczką polecam tylko sprawdzić godziny otwarcia, bo w piątki zwiedzanie możliwe jest jedynie po południu! 🙂 

Ponieważ półtora roku wcześniej będąc bez dziecka w Abu Dhabi zwiedziliśmy kawałek tego miasta to naszym jedynym celem tym razem był Wielki Meczet. 

Niemniej zainteresowanym polecamy też tam inne atrakcje, mimo, że naszym zdaniem to miasto nie oferuje ich aż tak wiele jak Dubai i nie jest warte dłuższego zwiedzania niż jeden, max dwa dni.

Miłej wycieczki!